Nem, de kiegészítő tornaként használhatja, hálás lesz érte a kisbabája.
Komoly probléma esetén, napi 3 alkalommal, érdemes végezni a gyakorlatokat. Fontos feladat a hibák törlése, és a helyes mozdulatok automatizálása. Kisebb eltérés esetén, napi 2 alkalommal, végzett átmozgatás sokat fog segíteni. Problémamentesség esetén, napi 1 alkalommal érdemes tornáztatni a babákat.
A méhen belüli szűkös mozgás lehetőségek, a rossz pozícióban való elhelyezkedés után, nagy örömet tudunk szerezni az átmozgatással a babáknak. A továbbiakban pedig, segíthetjük beindítani az új mozgásokat pl. fejforgatás, fordulás, kúszás, mászás, járás.
A felvételeken már gyakorlott "tornázók" láthatók. Természetesen, egy-egy új mozdulat, amit még soha nem csinált a baba, ilyenkor a természetes reakció többnyire meglepődés vagy elpityeredés. Normális, ha az első héten sírdogálósak a tornák. A következő héten már alig pityerednek el. A harmadik héten pedig már mosolyogni szoktak a gyakorlatok végzésekor! Ha a gyakorlatok elfogadása nem történik meg, és a mosoly is várat magára még egy hónap múlva is, akkor érdemes fel keresni Dévény tornát végző szakgyógytornászt.
Igen, sőt a babamozgató gyakorlatai "beolajozva" tartják a kisbabája testét a következő tornáig. A többféle inger fejlesztő hatású, ugyanakkor utána pihentető az alvás.
Már 2 hetes kortól érdemes elkezdeni az átmozgatást, az első hónap gyakorlataival.
Igen, büfizés után már lehet gyakorolni.
Kedves Dóri! A 8.hónap gyakorlatai segítenek négykézlábra állni, ebben a helyzetben egyensúlyozni és megnézheti hogyan kell segíteni a mászás beindítását. A 9. hónap feladatainak a segítségével már gyorsabban tudnak haladni, valamint gyakorolhatják a helyes ülést is.
Kedves Szilvia! Valószínű, hogy nehezen tudja elfordítva pihentetni a fejét. A 2. hónap gyakorlatai segíthetnek ebben. Viszont, ha 1-2 hét után nincs javulás mindenképpen keressen fel Dévény terápiás gyógytornászt. Üdvözlettel, Babamozgató
Egy gyakorlatot addig érdemes végezni amíg könnyű nem lesz, alkalmanként maximum 8-10 ismétlés számig végezzük a gyakorlatot. A babáknak naponta kétszer-háromszor jól esik az átmozgatás, de mindig dicsérni kell Őket, vagy énekelgetni torna közben, hogy ne feladatnak érezzék hanem segítségnek!
Ennek többféle oka lehet pl. méhen belüli tartási rendellenesség részeként jelenik meg. Sokszor a gyors megszületés miatt is előfordul, mert a fájások között nincs elegendő idő, hogy ellazuljanak a nyakizmok. Gyakori császármetszéseknél. Elhúzódó, hosszú lefolyású születésnél, ilyenkor a fejet forgató izmok meghúzódhatnak és merevvé válnak, ezért nem tudják a babák mindkét irányba fordítani és az elfordított helyzetben megpihentetni a fejüket.
Írd meg nekünk, és azon kívül, hogy válaszolunk, ha hasznosnak íréljük felrakjuk ide is ,hogy mások is láthassák!?
Your question will not appear in the list automatically, only if we find it useful for the community! If you have provided your e-mail address, we will reply!